احراز هویت و مرکز هوش مصنوعی ایران – 02191002180

راهکار های مرکز هوش مصنوعی احرازشو در خصوص استفاده از هوش مصنوعی

 

امروزه محافظت از اطلاعات دیجیتالی کاربران از اهمیت زیادی برخوردار است. با توجه به این که احراز هویت اشخاص به کمک اطلاعات بیومتریک آنها علاوه بر ساده گی امنیت بیشتری هم دارد باید دید که شرکت ها چگونه به کمک هوش مصنوعی از این اطلاعات مهم محافظت می کنند.

با ظهور covid-19 و افزایش استفاده از فرآیندهای دیجیتالی چه مشکلاتی در این حوزه ایجاد شده است؟

با شروع ویروس کوید 19 بسیاری از مشاغل مجبور شدند اکثر امور خود را در بستر اینترنت انجام دهند. همین امر موجب افزایش داده و درنتیجه افزایش هک، سرقت اطلاعات، پولشویی و …. شده است.

هویت مسروقه و جعل عمیق چیست؟

هویت مسروقه اجازه دسترسی به اطلاعات امن کاربران را به مجرمان می دهد که این موضوع بسته به شرکت و میزان جرم می تواند عواقب بزرگی داشته باشد. یکی از عواقب آن،  جعل عمیق فناوری، جهت سرقت هویت کاربران به کمک هوش مصنوعی می باشد. این فناوری جهت سرقت اطلاعات کاربران و انتشار اطلاعات نادرست بسیار کاربردی است.

هوش مصنوعی جهت جلوگیری از جعل هویت(راهکار مرکز هوش مصنوعی احرازشو)

هوش مصنوعی با بررسی اینکه اطلاعات تغییر کرده اند یا خیر، میتواند در برابر مهاجمین مقابله کند و از انتشار اطلاعات نادرست جلوگیری کند تا احرازهویت به درستی انجام شود.

صنایع در معرض تقلب هویت دیجیتال کدام است؟

بیزینس هایی که خدمات مالی ارائه می دهند و همچنین صنعت خودرو بیشتر در معرض خطر قرار می گیرند. این قبیل صنایع جهت ماهیتی که دارند بیشتر در معرض تهدید قرارمیگیرند که به کمک هوش مصنوعی تا حد خیلی زیادی می شود از این خطرات جلوگیری کرد.

آیا هوش مصنوعی می تواند از اطلاعات  و هویت‌ افراد محافظت کند؟

بله، سرقت اطلاعات کابران میتواند بسته به سازمان و میزان جرم عواقب سنگینی را داشته باشد. اگر اطلاعات هویتی شخصی در دسترس یک هکر قرار بگیرد می تواند به روش های مختلف از آن سو استفاده کند

مهم‌ترین کاربرد هوش مصنوعی در زمینه داده و هویت‌ها چیست(راهکار مرکز هوش مصنوعی احرازشو )؟

مهم ترین کاربرد هوش مصنوعی در حوزه های زیر می باشد:

جلوگیری از سرقت اطلاعات هویتی کاربر، جلوگیری و محافظت از اطلاعات هویتی مسافران هوایی، تجزیه و تحلیل شبکه های مخابرات و کاهش جعل مالی

مرکز هوش مصنوعی ایران احرازشو با ارائه خدمات احراز هویت با بکارگیری هوش مصنوعی
مرکز هوش مصنوعی ایران احرازشو با ارائه خدمات احراز هویت با بکارگیری هوش مصنوعی

جلوگیری از سرقت هویت چگونه رخ می‌دهد(راهکار مرکز هوش مصنوعی احرازشو

هوش مصنوعی فرایند تایید هویت اشخاص را با دقت و سرعت بیشتری انجام می دهد. سازمان ها به واسطه هوش مصنوعی می توانند از اطلاعات خود در برابر دسترسی های غیر مجاز محافظت می کند در همین جهت از اطلاعات هویتی و دیجیتالی هم حفظ کنند. همچنین می توان با به کار گیری ابزار های تخصصی استفاده از نام کاربری را در زمان واقعی بررسی کرد تا نتایج امنیتی هوش مصنوعی را بهبود داد.

یکی دیگر از دشوار کردن کار سارقین استفاده از اطلاعات بیومتریک است. شناسیایی چهره به کمک هوش مصنوعی و اطلاعات بیومتریک کاربران به طرز چشمگیری می تواند در جلوگیری از سرقت اطلاعات کمک کند زیرا آنان تنها با ارائه مدرک معتبر به اطلاعات موردنظر دسترسی پیدا نمی کنند.

هوش مصنوعی در احراز هویت و امنیت اطلاعات هویتی مسافران هوایی

به کمک هوش مصنوعی فرایند احرازهویت مسافران هوایی و تایید هویت آن ها سریع تر و آسان تر انجام می شود. در همین راستا علاوه بر اینکه از اطلاعات هویتی مسافران هوایی محافظت می شود فرایند راستی آزمایی نیز بهینه سازی می شود.

مرکز هوش مصنوعی ایران احرازشو با ارائه خدمات احراز هویت با بکارگیری هوش مصنوعی
مرکز هوش مصنوعی ایران احرازشو با ارائه خدمات احراز هویت با بکارگیری هوش مصنوعی

نقش هوش مصنوعی در سرقت های مالی

هوش مصنوعی داده ها را با دقت بیشتری تحلیل و تجزیه می کند و تعداد زیادی از داده ها را که مخرب هستند در زمان واقعی شناسایی کند. بعضی از ابزار های هوش مصنوعی توانسته اند سرقت را در هنگام وقوع تشخیص دهند. این ابزار به تحلیلگران سرقت های آنلاین کمک شایانی در جلوگیری از سرقت کرده است.

احراز هویت بیومتریک چیست؟

احراز هویت بر اسا بیومتریک یک فرایند احراز هویت چند عاملی را به وجود میاورد و همین امر باعث امنیت بیشتر می شود. هوش مصنوعی می تواند ویژگی های بیومتریک اشخاص را در یک پایگاه داده ذخیره کند . سپس ایناطلاعات را دوباره از پایگاه داده بخواند و این اطلاعات را بررسی و تحلیل کند تا امنیت موثرتری داشته باشد. همینطور این پلتفرم می تواند مغایرت های اطلاعات را شناسایی کند که ی نشاندهنده سرقت و کلاهبرداری است.

 آیا هوش مصنوعی توانایی پایان دادن به زندگی هکرها را دارد؟

بله، هوش مصنوعی می تواند نقص های موجود در کد را حتی قبل از انتشار شناسایی کند و همچنین نباید این موضوع را فراموش کرد که جامعه جهت کاهش دادن احتما خطر انسانی و هزینه ها بیش از پیش نیازمند بررسیهوشمند توسط هوش مصنوعی خواهد بود.

ما در مرکز هوش مصنوعی ایران – احراز شو تلاش میکنیم تا شما عزیزان بتوانید به سادگی از هوش مصنوعی استفاده کنید و به سادگی در سرویس های خود پیاده سازی کنید.

 

شما می توانید جهت دریافت خدمات هوش مصنوعی از مرکز هوش مصنوعی احرازشو اینجا کلیک کنید